Predlog SŠK in KORUS za gostovanje spletnih strani

Slovenska škofovska konferenca (SŠK) in Konferenca redovnih ustanov slovenije (KORUS) sta že leta 2002 priporočila uporabo gostovanja na rkc.si vsem duhovnikom, redovnikom, cerkvenim organizacijam, pa tudi sodelavcem po župnijah(1).

Kako modro je bilo to njuno priporočilo, smo se res zavedeli šele lani (2005), na skupnem srečanju spletnih mojstrov evropskih škofovskih konferenc, ko je bil posebej izpostavljen tudi problem spletnih strani, ki se sicer predstavljajo kot katoliške, pa to niso.

Da bi posebej poudarili, katere spletne strani so skladne s priporočili SŠK in KORUS, smo le-te posebej barvno označili, v rubriki Omrežene pa tudi razvrstili višje po seznamu.

Naj bo barvna oznaka vsaj majhna vzpodbuda za razmislek.

(1) Sporočila slovenskih škofij 2002/04 str. 54 (2) Stroški gostovanja na rkc.si (3) Podpri @ RKC.SI (4) Prijava gostovanja na rkc.si (5) Poskusite samo vnašati na enotni spletni portal