Kapela Svetega Križa

Sveta maša je v kapeli Svetega Križa v sredo ob 19.00 uri.

Od 31. januarja 1999 ima tudi Splošna bolnišnica v Murski Soboti kapelo. Nahaja se v kletnih prostorih kirurškega oddelka. Vanjo se lahko pride po pokritih hodnikih iz vseh oddelkov razen iz infekcijskega.

Načrte za kapelo je naredil Franc Kvaternik z Brezovice pri Ljubljani. Vas kapela je od tal do stropa oblečena z lesom. V njej je čutiti toplino in domačnost, posebno še ob tabernaklju in ob Jezusovi in Marijini vitražni sliki, ki ju je naslikal akademski slikar Tomaž Perko in predstavlja Jezusa v Getsemanskem vrtu in Marijo pod križem skupaj z ostalimi ženami. V kapeli je 30 sedežev po zamisli Muralec-a iz Ljutomera, ki jih je naredil Bojan Kous iz župnije Murska Sobota.

Kapelo sta 31. januarja 1999 blagoslovila mariborski škof dr. Franc Kramberger in senior Evangeličanske Cerkve v Sloveniji mag. Geza Erniša.